Bu ilin ilk iki ayında Azərbaycanda qeydə alınan ölüm, nikah və boşanma hallarının, eyni zamanda Azərbaycana gələn və gedənlərin sayı açıqlanıb.
Dövlət Statistika Komitəsindən "Report"a bildirilib ki, bu ilin yanvar-fevral aylarında ölkədə 10248 ölüm halı qeydə alınıb və əhalinin hər 1000 nəfərinə ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə bu göstərici azalaraq 6,6-dan 6,4-ə enib.
Eyni zamanda bu ilin ilk iki ayında Ədliyyə Nazirliyinin rayon (şəhər) qeydiyyat şöbələri tərəfindən 8237 nikah və 2718 boşanma halları qeydə alınıb və əhalinin hər 1000 nəfərinə 2018-ci ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə nikahların sayı 5,1-dən 5,2-yə, boşanmaların sayı isə 1,5-dən 1,7-yə qədər artıb.
Cari ilin yanvar-fevral ayları ərzində Daxili İşlər Nazirliyi və Dövlət Miqrasiya Xidmətinin müvafiq qurumları tərəfindən daimi yaşamaq üçün Azərbaycana 278 nəfər gələn, Azərbaycandan isə 226 nəfər gedən qeydə alınıb, ölkə üzrə miqrasiya saldosu müsbət 52 nəfər təşkil edib.

За первые два месяца в Азербайджане отмечено 8237 браков и 2718 разводов
Обнародована статистика смертей, браков и разводов в Азербайджане, а также посетивших и покинувших страну в первые два месяца этого года.
Как сообщили Report в Госкомстате, за январь-февраль этого года в стране зарегистрировано 10 248 смертей.
Показатель по сравнению с аналогичным периодом прошлого года сократился с 6,6 до 6,4 на каждые 1 000 человек.
В то же время, в первые два месяца этого года районными (городскими) отделами регистрации минюста отмечено 8 237 браков и 2 718 разводов. По сравнению с аналогичным периодом 2018 года число браков на каждые 1 000 человек увеличилось с 5,1 до 5,2, а разводов - с 1,5 до 1,7.
За январь-февраль текущего года соответствующими структурами министерства внутренних дел и Государственной миграционной службы зарегистрировано 278 приехавших в Азербайджан и 226 покинувших страну лиц, положительное миграционное сальдо по стране составило 52 человека.