Nazir Sahil Babayev: "Şəhid hərbi qulluqçuların 4200 vərəsəsi artıq birdəfəlik ödənişi alıb"
"Report" xəbər verir ki, bunu əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev nazirlikdə 2018-ci ilin yekunlarına və qarşıda duran vəzifələrə həsr olunan kollegiya iclasında bildirib.
Onun sözlərinə görə, Prezident İlham Əliyevin mühüm sosial əhəmiyyət kəsb edən humanist təşəbbüsü ilə şəhid hərbi qulluqçuların vərəsələrinə 11 min manat birdəfəlik ödənişin verilməsi 2018-ci ilin önəmli sosial müdafiə tədbirləri sırasında xüsusi yer tutur: "Vərəsələrinə ödəniş verilməsi müəyyən olunan şəhid hərbi qulluqçulardan artıq 3100 nəfərinin 4200 vərəsəsi bu ödənişi alıb və proses 2019-cu ildə yekunlaşacaq".

Дата: Просмотров: 539
Как сообщает Report, об этом министр труда и социальной защиты населения Сахиль Бабаев заявил на заседании коллегии, посвященном итогам 2018 года и предстоящим задачам.
По его словам, предоставление единовременной выплаты в 11 000манатов наследникам военнослужащих-шехидов по представляющей важное социальное значение гуманитарной инициативе президента Ильхама Алиева занимает особое место среди важных мер социальной защиты 2018 года: "4200 наследников 3100 военнослужащих-шехидов уже получили единовременную выплату, процесс будет завершен в 2019 году".