Xüsusi karantin rejimini pozan 49001 hərəkət iştirakçısı inzibati məsuliyyətə cəlb edilib
Koronavirus (COVİD-19) infeksiyasının yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə tətbiq edilən xüsusi karantin rejiminin pozulmasına görə 06.05.2020-ci il saat 00:00-dan 07.05.2020-ci il 00:00-dək olan müddət ərzində respublikanın avtomobil yollarında nəqliyyat vasitələri ilə hərəkətdə olan 615 nəfər Azərbaycan Respublikası İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 211-ci maddəsi ilə inzibati məsuliyyətə cəlb edilib.
Ens.az xəbər verir ki,Bu barədə APA-ya Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsindən məlumata verilib.
Bildirilib ki, ümumilikdə 01.04.2020-ci il tarixindən bu günədək respublikanın, o cümlədən paytaxtın avtomobil yollarında xüsusi karantin rejiminin pozulmasına görə 49001 hərəkət iştirakçısı inzibati məsuliyyətə cəlb edilib.
Baki şəhəri, Qobu Park-1 yaşayış kompleksinin Sakinləri öz vəsaitləri hesabına Şəhid Generalımız Polad Həşimovun əziz xatirəsini belə əbədiləşdiriblər!

За нарушение карантинного режима 49001 участник движения привлечен к административной ответственности
За нарушение особого карантинного режима, введенного в целях предотвращения распространения коронавирусной инфекции (COVID-19), с 00:00 06.05.2020 до 00:00 07.05.2020 сотрудниками Главного управления государственной дорожной полиции задержаны 615 водителей. Они были привлечены к административной ответственности по статье 211 Кодекса Азербайджанской Республики об административных проступках.
Как сообщает Ens.az со ссылкой на Apa.az, в целом с 01.04.2020 года по сегодняшний день к административной ответственности за нарушение особого карантинного режима на автомобильных дорогах республики, привлечен к административной ответственности 49001 участник движения.