Son bir ayda işsiz və işaxtaran vətəndaşlara 1320 vakansiya təklif olunub
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Məşğulluq Xidməti tərəfindən son bir ayda Bakının Qaradağ, Nərimanov, Nəsimi, Nizami, Sabunçu, Səbail, Suraxanı, Xətai və Xəzər rayonlarında səyyar əmək birjaları keçirilib.
Nazirlikdən Trend-ə verilən məlumata görə, həmin rayonların ayrı-ayrı məntəqələrində müvafiq texniki avadanlıqlarla təmin edilmiş xüsusi nəqliyyat vasitəsindən istifadə olunmaqla yerli əhaliyə məşğulluq xidmətləri və aktiv əmək bazarı proqramları, o cümlədən özünüməşğulluq proqramı barədə məlumatlar verilib. Müraciət edən işsiz və işaxtaran vətəndaşlara 305 müəssisə üzrə 1320 vakansiya təklif olunub.
Birjalara müraciət edənlərdən 127 nəfərə vakansiyalar üzrə müvafiq müəssisələrə göndəriş verilib. 43 nəfər peşə hazırlığı və ya əlavə təhsil kurslarına, 71 nəfər isə özünüməşğulluq proqramına cəlb olunmaq üçün qeydiyyata alınıb.

В Азербайджане за последний месяц безработным гражданам предложено 1320 вакансий
Государственной службой занятости при министерстве труда и социальной защиты населения Азербайджана за последний месяц были созданы передвижные биржи труда в Гарадагском, Наримановском, Насиминском, Низаминском, Сабунчинском, Сабаильском, Сураханинском, Хатаинском и Хазарском районах Баку, говорится в сообщении министерства.
С использованием специальных транспортных средств местному населению была представлена информация об услугах занятости и программах по активному рынку труда, а также по программе по самозанятости. Обратившимся безработным и ищущим работу гражданам были предложены 1320 вакансий в 305 предприятиях.
127 человек получили направления в соответствующие предприятия по вакансиям. 43 человек прошли регистрацию на курсы профессиональной подготовки и курсы по дополнительному образованию, 71 человек зарегистрировались для привлечения к программе по самозанятости.